NaslovnicaNovostiTiskovna konferencija Poreč

Warning: getimagesize(images/stories/slike_kandidatura_gradonacelnika 020.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/mladez23/public_html/plugins/content/smartresizer/smartresizer.php on line 468

Warning: getimagesize(images/stories/slike_kandidatura_gradonacelnika 040.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/mladez23/public_html/plugins/content/smartresizer/smartresizer.php on line 468

Warning: getimagesize(images/stories/slike_kandidatura_gradonacelnika 040.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/mladez23/public_html/plugins/content/smartresizer/smartresizer.php on line 468

Warning: getimagesize(images/stories/slike_kandidatura_gradonacelnika 033.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/mladez23/public_html/plugins/content/smartresizer/smartresizer.php on line 468

Tiskovna konferencija Poreč

 

Sadašnje stanje u Poreču ocjenjujemo da je  jedva zadovoljavajuće za većinu nas i naših sugrađana. Prema mogućnostima koje Poreč ima ta ocjena prelazi u nezadovoljavajuću

—Osnovu nezadovoljavajuće ocjene čini:

—Više desetljetna samo sebi dostatna, prepotentna, učmala i začahurena vlast  IDS – a, koja je zajedno sa svojim satelitima, SDP-om, HSU-om i drugima, Poreč i sve nas u njemu  učinila svojim taocima i  podanicima. Svo to vrijeme gradom stvarno rukovodi preko telefonskih naredbi Predsjednik lokalne stranke. Naši izabrani rukovoditelji su samo, kao u kazalištu, lutke na koncu ili blijedi interpretatori njegovih „genijalnih“  ideja i zamisli.

Samo gubitak izbora ove vlasti je sredstvo za demokratizaciju i napredak Poreča, jer oni   koji su već dvadeset godina na vlasti,

—  Nemaju potrebe da služe narodu,  narod je njihov sluga.

—  Za ono dobro što je ova vlast učinila za Poreč, bili su preplaćeni.

—  Za sve ono loše, plaća je odlazak u oporbu.

—  Kad je vrijeme, ako ne sada, za polaganje računa ?

—Mi građani ne živimo ni dobro, ni primjereno mogućnostima koje pruža naš Grad. Puno je nezaposlenih, još je više sugrađana bez perspektive u bolje sutra sa takvom vlašću. Zaposlenici ostvaruju skromna primanja, od kojih obitelji slabo žive.

—Gospodarstvo temeljeno na masovnom, sezonskom turizmu, prosječne kvalitete kapaciteta smještenih na ekskluzivnim prostorima porečkog priobalja, gradnji komercijalnih objekata ( apartmana za duhove ), trgovačkim centrima u kojima baš i nema naše robe, nema prave perspektive.

—Sadašnji razvoj Poreča je slučajan, a perspektive nejasne i slabe. Takav neplanski i bezidejan sustav napretka jednostavno je neodrživ.

—Ne živimo lijepo, sve manje ima mladosti, a sve više besperspektivne starosti u našim otuđenim obiteljima.

 

Stvaranje okvira i osnovnih pretpostavki za povećanje konkurentnosti :

—  Našeg turizma: pojednostavljenje administrativnih prepreka za ulaganja u turizmu,  fiskalna rasterećenja u nadležnosti lokalne samouprave ( komunalna naknada ).

 Poticanje i razvoj posebnih oblika turističke ponude, kao konkurentske prednosti razvoja turizma na ruralnim područjima grada - razvoj projekata ruralnog turizma, kao akceleratora razvoja manje razvijenih područja Grada i susjednih općina Poreštine.

—Poticanje i priprema projekata za razvoj turizma u cilju povlačenja sredstava iz fondova EU

—Poreč mora ostati ekološko očuvano svjetsko turističko odredište. Naša kulturna povijesna i prirodna raznolikost i ekološka očuvanost naši su najveći turistički aduti. Moramo ih očuvati i na njima graditi komparativnu prednost, povezujući turističke potencijale s gospodarstvom, poljoprivredom i infrastrukturnim razvojem te čuvajući autohtonost i tradiciju Poreča.

—  Izgradnja putničke luke za jahte i mega jahte koja će pripomoći pri produženju turističke sezone u gradu Poreču.

—Uspostaviti funkcionalan i gospodarsko okolišni sustav u kojem svako   poljoprivredno gospodarstvo može ostvariti primjereni dohodak.

— Snažno razviti i unaprijediti proizvodnju kroz razvoj brendova.

—Jačati zadružno poduzetništvo s ciljem lakšeg korištenja raspolažive logistike, infrastrukture i tržišta,

— Podrška i potpora osnivanju lokalnih partnerstava.

 Osnaživanjem malih poljoprivrednih gospodarstava kroz samoopskrbu i polu samoopskrbu unaprijediti i ojačati poljoprivredu.

— Jačanje održivosti seoskih proizvoda.

— Strategijom razvoja poljoprivrede dovesti naše selo do europskih standarda.

Obitelj u zagrljaju sigurne budućnosti

—  Obitelj je jedinstveni i nezamjenjivi, fizički, socijalni, emotivni, duhovni i gospodarski potencijal društva!

—Posebna zaštita majkama i djeci - vašoj djeci od rođenja do navršene 6 godine života darujemo novčani iznos 1.200,00 kn godišnje u predbožićno vrijeme.

Povećanje porodiljne naknade: za prvo dijete bračnom paru dajemo jednokratnu naknadu od 5.000,00 kn, za drugo dijete 7.000,00 kn, za treće i slijedeće dijete 10.000,00 kn.

— Zalažemo se za zaustavljanje diskriminacije starijih osoba na tržištu rada: da rade bez obustave mirovine i povratak mlađih, a još uvijek radno sposobnih umirovljenika u svijet rada.

—Za stare, nemoćne i bolesne građane Poreča, ćemo izgraditi nove ili proširiti postojeće kapacitete, kako bi se svakom potrebitom osiguralo mjesto u takvoj ustanovi.

 Starijim osobama od navršene 70 godine života za Božić darujemo novčani iznos od 1.200,00 kn

—Prioritet je stalno zapošljavanje mladih.

—Hitno pokretanje stambene politike koja omogućuje poticanu gradnju  za mlade.

—Pomoć mladima pri realizaciji poslovnih ideja.

—Subvencije pri samozapošljavanju.

—Poreč mora biti grad u kojem će svi građani moći uživati, biti ponosni na sebe, svoje sugrađane i goste - hodati uzdignute glave.

Ovo su neka od načela o kojima je sinoć naš kandidat Nikola Nino Smolčić predsjednik mladeži HDZ a Poreč u svojoj prezentaciji govorio pred sedamdesetak sudionika u kongresnoj dvorani Porečkog doma Obrtnika.

Nikola Nino Smolčić ima 25 godina oženjen i otac jednog djeteta. Završio je turističko ugostiteljsku školu  i obrtnik je po struci.

Sve sudionike u kongresnoj dvorani Porečkog doma Obrtnika pozdravili su Sanjin Baković, dopredsjednik mladeži HDZ-a RH, Jasna Opačak član središnjeg odbora HDZ-a RHi Filip Stopić predsjednik GO HDZ-a Poreč.

Galerija

Kontaktirajte nas

01/4553-000

Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Trg žrtava fašizma 4/IV, 10 000 Zagreb

Tko je online

Imamo 71 gostiju i nema članova online