Konferencija porečke Mladeži o poticanoj stanogradnji
Članovi porečke organizacije Mladeži HDZ-a predstavili su medijima i odmah pokrenuli prvu važnu društvenu temu koja je u Poreču godinama kamen spoticanja, a radi se o stanovima iz programa poticane stanogradnje (POS).
Tiskovnoj su konferenciji uz predsjednika GO MHDZ-a Nikolu Nina Smolčića prisustvovali tajnica Suzana Stopić i dopredsjednik Filip Filipašić.
Smolčić je istaknuo kako se mladi HDZ-a zalažu za otvorenu politiku prema sugrađanima, budući su nakon godina promatranja uvidjeli kakva se politika u gradu vodi. "Smatramo kako nije dovoljno napravljeno i da jednostavno ima previše propusta u svim segmentima života, a naročito kad smo u pitanju mi mladi koje je aktualna politika bacila u drugi plan, pa i zaborav" - kazao je Smolčić.
U svojem će se radu mladi HDZ-a grada Poreča zalagati za više demokracije i ravnopravnosti, stvoriti široki tim stručnih i sposobnih mladih ljudi spremnih i voljnih raditi i pomoći građanima Poreča.
U Poreču ima mnogo mladih obitelji koje se bave odgojem djece i održanjem obitelji, najtežim poslom na svijetu, kažu. "Zahvalni smo na tom daru, ali smo svjesni kako današnja politika Grada čini roditeljstvo jednostavno preteškim, pa i nemogućim, rekao je Smolčić, nabrojavši osnovne ciljeve HDZ-ove mladeži Poreča u bliskoj budućnosti, a to su pomaganje i informiranje svih građana, poticanje mladih na to da se izbore za sebe jer zaslužuju bolje, pokazati im koliko su važni i da imaju nekoga uz sebe, oštro kritizirati loše odluka i djela, djelovati argumentirano i sa rješenjima, iznositi i podržavati kvalitetne ideje te stvoriti nove i zdrave temelje društva za bolje sutra."
Spomenuvši važnost obitelji, mladi HDZ-a Poreča dotakli su se jedne od po njima najvažnijih tema, a to je stjecanje krova nad glavom.
Smatraju da su članci 7. i 8. Pravilnika koji definiraju bodovanje na osnovi duljine boravka u Poreču i školske spreme diskriminatorni faktor koji u dijelu građana koji žive na Poreštini izaziva osjećaj neprihvaćenosti i ogorčenja.
Da se radi o diskriminaciji jasno pokazuje i konačna lista reda prvenstva za kupnju stanova iz programa poticane stanogradnje, jer je očigledno kako stanove nisu dobile obitelji sa djecom, nego su među kupcima i neki kojima stanovi uopće nisu bili potrebni, rekao je Smolčić, zaključivši kako je odabir kandidata za stanove nemoralan čin i potkrijepivši to činjenicom da u nekima od tih stanova vlasnici ne žive, nego su ih iznajmili, iako je to odredbama ugovora o kupnji stana izričito zabranjeno.
"Politika Grada Poreča to zna i ne reagira, što ukazuje na to da u sumnju dovodi ravnopravnost građana u gradu Poreču, što je sramotno" - zaključio je Smolčić.